четверг, 18 мая 2023 г.

 ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Українська вишиванка - національна спадщина України, що згадується в історичних джерелах, яку доцільно зберегти для майбутніх поколінь.

Свято вишиванки насправді не таке старе, яким може здатися. 15 років тому студентка історичного факультету з Чернівців Леся Воронюк запропонувала провести акцію про Всесвітній день вишиванки. Надихнув її на таку ідею інший студент, який часто носив на заняття сорочку. Ідея Лесі полягала в тому, щоб у певний день прийти у вишиванках усією групою. Вже за декілька років флешмоб перейшов спочатку на увесь університет, а пізніше на усе місто та країну. Тепер цей день святкується кожен третій четвер травня аж у 12 країнах світу.
Українська вишиванка - це краса, що проявляється в різних формах і виражається в різних стилях. Щоб подарувати своїй сім'ї та друзям, наступним поколінням найкращі традиції та культуру, приєднуйтеся до святкування Дня української вишиванки!
Цікаві факти про українську вишиванку
Національний одяг України насправді може бути також дуже цікавим! Ось деякі факти про вишиванку, яких ви могли не знати:
1. Вишиванка є набагато старшою, аніж може здатися. Найдавніші знайдені сорочки з вишивкою було датовано 6 століттям нашої ери.
2. Раніше чорні сорочки могли носити лише чоловіки. Сьогодні ж найпопулярнішими є білі варіанти, проте кольорові вишиванки полюбилися багатьом модникам країни.
3. Вишиванка спочатку не була повсякденним одягом. У давні часи вишитий орнамент захищав від злих духів та мав символічне значення. першим, хто зробив носіння такої сорочки звичайним, був Іван Франко.
4. У більшості випадків вишивання сорочки займає декілька тижнів чи місяців. Проте деякі вишиванки можуть виготовлятися протягом трьох чи більше років!
5. Про те, що по всій країні візерунки відрізняються, відомо багатьом. Та чи знали ви, що їх видів насправді більше сотні?
Якщо ці факти вас здивували, обов’язково поділіться ними з друзями!







Комментариев нет:

Отправить комментарий