Історія школи

Вознесенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2
1.Історичний екскурс
Закінчилась Велика Вітчизняна війна. Країна піднімалися з руїн, а разом з нею і місто Вознесенськ. Потрібно було відбудовувати народне господарство, готувати нові кадри для країни, залучати до навчання дітей, що не мали можливості навчатися в умовах окупації. Основними подіями післявоєнного часу стало відновлення старих та будівництво нових шкіл. Не вистачало навчальних закладів і в нашому місті. Тому згідно з рішенням Вознесенського виконавчого комітету у 1948 році було відновлено середню школу № 2.
Школу було споруджено на площі, де раніше, до початку 30-х років, стояв собор Вознесіння Христова. Її було зведено методом «народної будови», завдяки ентузіазму мешканців міста, як дорослих, так і учнів. На подвір’ї школи було закладено сад, споруджено спортивну площадку. У повоєнні роки нова школа нагадувала справжній палац: великі світлі класи, спортивна зала.

У 1975-1976 рр. до старого корпусу школи було добудовано новий корпус. Учні школи бережливо ставилися до школи, шкільного майна, так як багато для облаштування школи було зроблено власними руками.
Вагомий внесок у розвиток та діяльність школи зробили перші очільники школи: Колесник Андрій Андрійович, Педь Віктор Данилович. У 1953 році в республіці була запроваджена обов’язкова 10-річна освіта в містах, так що кількість учнів 9-10 класів збільшилася. Відновилося обов’язкове складання випускних екзаменів. Кращих випускників почали нагороджувати золотими та срібними медалями.
Протягом 60-90-х років директорами школи були Мірошниченко Олексій Кондратьйович, Поклад Анатолій Васильович, Жак Іван Микитович, Мараховський Віталій Іванович, Некас Катерина Дмитрівна, Авер’янов Григорій Іванович, Мельнікова Людмила Іванівна, Савенко Олена Олександрівна, Доценко Людмила Олександрівна, Злобінець Таміла Олександрівна, Абдуллаєв Микола Атайович.
Завдяки невтомній праці директорів та вчителів у школі було обладнано фізичний та хімічний кабінети, музей Бойової Слави, бібліотека. На подвір’ї школи було побудовано та обладнано майстерню для трудового навчання.

 Перші випускники 1948-1958 рр.
Історія школи – це історія її викладачів та учнів. Багато викладачів школи пройшли суворими фронтовими дорогами, серед них Лєбьодкін Михайло Тимофійович – учасник легендарної оборони Ленінграда, нагороджений орденом Червоної зірки, Орденом Великої Вітчизняної війни І ступеня, багатьма медалями. Шунько Марія Гаврилівна, Авер’янов Григорій Іванович, Мереженко Пилип Васильович. Всі вони нагороджені орденами та медалями.



Пишається школа і світилом вітчизняної науки – Сусловим Валентином Васильовичем, доктором медичних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України. Валентин Васильович – один із перших учнів і випускників нашої школи. У 1951 році він закінчив середню школу і став студентом Одеського медичного інституту. Після закінчення інституту пройшов шлях від простого лікаря до завідуючого відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Інституту урології НАМН України. Валентин Васильович, не зважаючи на свою зайнятість, ніколи не забуває рідну школу.


Гордістю школи є її випускники: академік, професор Аранович А.М. (медицина); професор Матяш Т.П. – викладач Одеського національного університету ім. І. Мечникова; Любомська О.В. – кандидат ветеринарних наук; Луговий М.О. – директор Одеського театрально-художнього училища. Серед випускників школи є і військові (Кав’юк В.І.), династії лікарів (Крестич О.В., Коваленко П.А.) та вчителів (Любомська О.К., Бикова Д.Д., Паламарчук Л., Свістельнікова В.Г., Санкіна Л.С., Веселова Л.М.)
Багато випускників школи після закінчення педінститутів стали викладачами у рідній школі: Бикова Д.Д., Любомська О.К., Санкіна Л.С., Веселова Л.В., Єрмакова Т.Л., Павлова С.І., Форманчук Н.М., Беньковска (Чикайло) І.А., Александрова (Кричанова) А.А.
На сторожі законності стоїть випускниця нашої школи Сибірякова Л. О. – заступник прокурора Миколаївської області.
У 1975 році звання «Заслужений вчитель УРСР» було присвоєно вчителю історії Шунько М. Г., у 1979 р. – Генераловій Л.Я.

У школі працювали гуртки, діти брали активну участь у оглядах художньої самодіяльності, у спортивно-патріотичних змаганнях. На високому рівні у школі було поставлено патріотичне виховання. Школярі влаштовували зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, вшановували пам’ять загиблих воїнів. Дорогими гостями учнів були Герой Радянського Союзу Артьоменко А.П., ветеран Великої Вітчизняної війни Лісовський К.Й.. Учні з цікавістю слухали їхні розповіді. Цікавою подією була гра «Зірниця».

У 1960-1980-х роках освіта була підпорядкована завданням комуністичного будівництва. І тому вчителі школи не лише навчали дітей, але були й провідниками комуністичних ідей, виконували різноманітні доручення: читали лекції на підприємствах, на фабриках. Лекторами були Лебьодкін М. Т., Шунько М. ., Генералова Л. Я. У школі діяла піонерська організація. Бути піонером було дуже почесно.



У всі часи педколектив школи працював творчо, самовіддано, сповідаючи гуманістичні ідеали та готуючи учнів школи до самостійного життя. Імена педагогів, як Резніченко Є.С., Хоменко А.В., Шунько М.Т., Генералова Л.Я., Лебьодкін М.Т., Шаповалова О.А., Фрижикіні К.Ф.. Кайда О.М., Тридін І. О., Пашевкін А. К. та Пашевкіна Т.Ф., Добровольська О. вписані в історію школи.
Незважаючи на політику зросійщення населення України (україномовні школи було переведено на російську мову навчання, в тому числі і нашу), продовжували навчати рідної мови вчителі української мови та літератури Бригар Р. О., Шаповалова О.А., Симонова А.А., Фрижикіні К.Ф.
У літній час старшокласники були задіяні у виробничих бригадах. Допомагали колгоспам у вирощуванні врожаю. Саме там відбувалося їхнє трудове загартування та зароблялися перші трудові кошти.
Виробнича бригада

Про якість освіти, свідчили золоті медалі, що отримували випускники школи та кількість студентів, що навчалися у різних середніх спеціальних та вищих навчальних закладах країни. Це Бикова Д.Д., Морєв І.М., Любомська О.К., Буздін А.Д., Бикова Н. М., Рикліна Б.Ю., Матяш Т.П., Курило А.Г., Суслов В.В., Кутузова Л.І., Шпичко В.В., Дробот О.В., Крестич О.В., Аранович А.М. та багато інших.
2. Сучасність
З 2001 року загальноосвітню школу І-ІІІ ст. №2 очолює Єрмакова Т.Л., вчитель вищої категорії, «старший вчитель».
Вимоги сьогодення потребують демократизації та гуманізації школи, тому основними завданнями школи на сучасному етапі є розвиток творчих здібностей учнів на основі використання нестандартних форм організації інтелектуально-пізнавальної діяльності. Сучасна школа не лише дає знання, але й готує випускників до дорослого самостійного життя, прививає вміння використовувати отримані знання у повсякденному житті, формує навики реалізації особистості у сучасному суспільстві. Саме над цими завданнями працює педколектив ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, прагнучи йти в ногу з вимогами сьогодення. Досягненнями школи на сучасному етапі є комп’ютерізація навчання. У школі створено комп’ютерний клас, обладнаний сучасною технікою. У більшості кабінетів також є комп’ютери.
У школі працюють гуртки: історико-краєзнавчий, волейбольний, футбольний, військово-патріотичний, паперопластики, художнього слова, вокальний.
Інноваційний потенціал шкільного педагогічного колективу складають вчителі старшого покоління: Єрмакова Т. Л., Бикова Д. Д., Генералова Л. І., Павловська Г. О., Догар С. Я., Воскобойник Ж. В., Іванова С. Є., Ковчинська М. С., Басиста Л. М., Алдошина Л. Б., Коробченко Г. М., Беньковська І. А. Не відстають від старших колег і молоде покоління вчителів: Нікуліца В. В., Калина М. В., Градовська О. В., Вальо І. М., Туряниця Л. В., Паладій Н. М.,Кирильчук О. В., Кравченко А. В., Алєксєєва Ю. В., Омельчук О. В., Костенко В. В., Погрибенко М. Е. та багато інших. На своїх уроках вчителі використовують новітні освітні технології, вчать дітей мислити творчо, використовувати набуті знання на практиці.
У школі працюють шкільні методичні об’єднання: природничих наук, суспільно-гуманітарних, початкових класів, охорони здоров’я.


Комментариев нет:

Отправить комментарий