суббота, 26 ноября 2022 г.

 Пам’ятаємо! Єднаємося! Переможемо!

День пам’яті жертв голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років в Україні відзначають у четверту суботу листопада. Цьогоріч ця дата припадає на 26 листопада. Це важлива й дуже складна тема, але після повномасштабного вторгнення московії на територію України, правду про страшні злочини росіян мають знати навіть діти. Адже через дев’ять десятиліть після Голодомору-геноциду проти українців ворог знову переслідує ту саму мету - знищення української ідентичності та української нації. Тому знайомити дітей з історією народу – вагома й відповідальна місія вчителів, адже жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені й покарані цивілізованим світом. Долучайтеся до акції «Запали свічку пам’яті!», яка пройде 26 листопада о 16:00 год під гаслом «Пам’ятаємо! Єднаємося! Переможемо!»







пятница, 25 ноября 2022 г.

 #ПротинасильствауМиколаївськійобласті  та  #Стопнасильству

      З 1991 р. у більш ніж 100 країнах світу щорічно проходить Всесвітня кампанія «16 днів проти насильства», що була ініційована Всесвітнім інститутом жіночого лідерства. Україна приєдналася до цієї міжнародної акції в 2000 р. Відтоді кожного року по всіх містах України проходять різноманітні заходи, під час яких лунає «СТОП НАСИЛЬСТВУ!»

     З метою привернення уваги учнів, вчителів, батьків до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок за традицією 25 листопада у нашій школі відбувся старт Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».  І це особливо актуально зараз, коли з переходом на навчання в дистанційній формі, зросла й кількість ризиків насильства та експлуатації дітей в інтернеті, коли багато людей вимушено опинилися за кордоном, в окупації або примусово депортовані до країни-агресорки з втратою  прав і свобод. Саме тому для підвищення обізнаності учасників освітнього процесу зі своїми правами та способами їхнього захисту проводяться просвітницькі заходи. З цією метою 25 листопада діти розглядали важливе питання щодо насильства проти жінок. Ми живемо в розвиненій європейській державі й таким проявам варварства не місце в нашій країні!





среда, 23 ноября 2022 г.

 Шановні учасники ІІІ Міжнародного уроку доброти!

Дякуємо за співпрацю та проведення Уроків доброти в такий непростий час для нашої країни!
З 3 по 9 жовтня ми отримали понад 2600 листів з яскравими фотозвітами, які засвідчили ваш креативний та відповідальний підхід до проведення Уроку доброти! Ми ретельно опрацювали кожен лист і хочемо розповісти Вам результати ІІІ Міжнародного уроку доброти:
· в цьому році до участі в проведенні уроків долучились не лише навчальні заклади з усіх областей України, але і небайдужі педагоги та учні ще 10 країн: Великої Британії, Грузії, Латвії, Литви, Молдови, Румунії, Сербії, Словаччини, Хорватії та Чорногорії;
· протягом 5 днів, не зважаючи на повітряні тривоги, обстріли, окупацію та відсутність світла, 2027 навчальних закладів України провели 15078 Уроків доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин;
· в нашій країні ІІІ Міжнародний урок доброти пройшов у 1260 населених пунктах (253 міста, 52 селища міського типу, 855 сіл);
· навіть тимчасова російська окупація не завадила українським школам долучитись до Уроку доброти. Так, традиційно учасниками заходу стали навчальні заклади: Бердянська, Лисичанська, Мелітополя, Херсону та інших міст та сіл. І це попри небезпеку від окупаційної псевдовлади.
Ми щиро пишаємось кожним педагогом, який не залишився байдужим до проблем безпритульних тварин та долучився до Уроку доброти!
Всього 3-7 жовтня в світі проведено – 15 172 уроки доброти.
Немає опису світлини.

вторник, 22 ноября 2022 г.

 

Інформація про діяльність Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

 

Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо:

  • роз’яснення можливих шляхів повернення дитини або сімей з дітьми на підконтрольну Уряду України територію; 
  • отримання свідоцтва про народження дитини в умовах воєнного стану або його легалізації, якщо документ отриманий на непідконтрольній території; 
  • встановлення контакту з дитиною, яку вивіз один із батьків за кордон; 
  • заповнення форми розшуку дитини або заявки на отримання допомоги дітям, які зазнали травмувань внаслідок війни;
  • інші питання, пов’язані з порушеннями прав людини.

 

Тут ви можете повідомити:

  • про дитину, яка загубилася;
  • про злочин, скоєний проти дитини;
  • якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
  • якщо вам відомі факти депортації дитини;
  • про примусову зміну громадянства та документів дитини;
  • про інші порушення прав дитини під час війни.

 

В режимі онлайн:

0800-50-17-20 (безкоштовно)

044-299-74-08 (для дзвінків із-за кордону)

hotline@ombudsman.gov.ua 

 

В режимі офлайн під час особистого звернення:

понеділок - четвер з 9:00-13:00, 13:45-18:00

п’ятниця з 9:00-13:00, 13:45-17:00,

вихідні дні субота, неділя

Адреса: 01008, м. Київ, вул. Інститутська, 21/8

 

Додатково надаємо консультації:

через портал «Діти війни» — сайт: https://childrenofwar.gov.ua/

 

понедельник, 21 ноября 2022 г.

 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист прав і свобод людей в демократичному суспільстві. Цю дату встановили на честь початку двох знаменних подій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Нам може здаватися, що це все було ніби вчора. Але наші учні в 2004 році ще навіть не народилися, тож для них це доволі далека подія, про яку вони можуть знати поки що не так багато. Тож на класних годинах спілкування вчителі провели екскурс в історію Дня Гідності та Свободи й з’ясовували разом з вихованцями, що саме і чому відбувалося, які це мало наслідки. Тим паче, що розуміння тих подій надзвичайно важливе просто зараз, коли ми мужньо протистоїмо ворогу. Тому ключовою тезою цього року стала фраза: "Революція Гідності – це перший переможний бій цієї війни" і проходить під гаслом "Вистояли на Майдані – переможемо у війні". Адже наймасштабніші протести на Майдані вразили не лише нашу країну, а й увесь світ. І зараз українці зі зброєю в руках продовжують героїчно боронити не лише свободу, суверенітет та територіальну цілісність України, а й демократичні цінності усього цивілізованого світу. Історія твориться на наших очах. Діти теж не стоять осторонь цих подій, їхня посильна волонтерська допомога та підтримка воїнів-захисників робить їх активними учасниками суспільних подій, тому ми маємо бути спокійними за майбутнє нашої держави.














четверг, 17 ноября 2022 г.

 

Ми проти куріння!

17 листопада серед учнівського самоврядування була проведена бесіда «Ми проти куріння. Ми – здорове покоління!». Бесіда направлена на пропаганду здорового способу життя, адже натепер Україна, як ніколи, потребує здорових юнаків та дівчат – здорове покоління. Однією із шкідливих звичок є тютюнопаління, яке руйнує не тільки здоров’я людини, але й відчутно спустошує гаманець. І першочерговим завданням заходу було привернути увагу саме до цієї актуальної й важливої теми - впливу шкідливих звичок на молодий організм, зокрема, паління, адже головною проблемою є вироблення власного відповідального ставлення до свого здоров’я. Тож учні через малюнки передали своє розуміння та ставлення до проблеми й сказали: "Ми проти куріння!"










среда, 16 ноября 2022 г.

 16 листопада – День толерантності

Всі ми різні, але всі ми рівні! Саме під таким гаслом минув сьогоднішній день у нашій школі. Діти обговорювали важливі питання людяності на годинах спілкування, грали в ігри, змагалися в конкурсах та вікторинах. Адже інший – не означає гірший. Вихована й толерантна людина має навчитися поважати право кожного на індивідуальність і самовираження, тому, спираючись на виховання ціннісних орієнтирів, вчителі навчали поважати думки, почуття та переконання усіх людей навіть тоді, коли вони відрізняються від власних. Наші діти мають зростати чуйними й відповідальними, відкритими до сприйняття інших культур, навчитися поважати людську гідність та індивідуальність, цінувати свободу, вміти запобігати конфліктам або вирішувати їх ненасильницькими методами. Сьогодні, на жаль, під час ганебної війни ми спостерігаємо нехтування ворогами загальнолюдських цінностей і порушення прав людини, тому актуальним є показати світові, що українці орієнтуються на європейські цінності, відкриті до нового, вчаться не змінювати людей, а сприймати такими, якими вони є і готові зі зброєю в руках відстоювати суспільні загальнолюдські переконання.













понедельник, 14 ноября 2022 г.

 

Про власну безпеку дбай –

правила дорожнього руху вивчай!

Саме під таким гаслом  розпочався ІІ етап тижня безпеки дорожнього руху в нашій  школі. Згідно загального плану заходів 14 листопада був проведений Єдиний національний урок із безпеки дорожнього руху на тему «Безпечна дорога додому» у рамках національного проєкту «Безпечна країна», який спрямований на поглиблення знань з основ безпеки дорожнього руху та попередження дорожньо-транспортних пригод. Учні 1-11 класів долучилися до запланованих активностей у дистанційному форматі: знайомилися з основними змінами в правилах дорожнього руху, створювали малюнки нових дорожніх знаків, переглядали онлайн тематичні відеоролики, які стосувалися різних аспектів безпеки дітей на дорозі – правил поведінки на вулицях і дорозі, популяризації світлоповертальних елементів, техніки надання першої долікарської допомоги.

Закликаємо вас берегти своє життя і здоров’я, неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху та не забувати про власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху.